Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YENİLERDEN ÇALIŞMALAR...
Yazar Konu
Backqround Çevrimdışı
Administrator
*****

Yorum Sayısı: 2,440
Üyelik Tarihi: 12.07.2015
Rep Puanı: 77
Yorum: #1
YENİLERDEN ÇALIŞMALAR...
Bu topik teknik analize yeni başlayanların , eğitimsel amaçlı çalışmalarını paylaşacağı bir platform olarak düzenlenmiştir...
11.11.2015 15:21
Tüm Mesajlarına Bak Alıntı ile Cevapla
cano3003 Çevrimdışı
Üye
*

Yorum Sayısı: 2
Üyelik Tarihi: 13.07.2015
Rep Puanı: 0
Yorum: #2
Cvp: YENİLERDEN ÇALIŞMALAR...
ilk calısma benden ozaman

[img][Resim: D91kEm.png][/img]
11.11.2015 15:34
Tüm Mesajlarına Bak Alıntı ile Cevapla
mavan Çevrimiçi
Üye
*

Yorum Sayısı: 156
Üyelik Tarihi: 13.07.2015
Rep Puanı: 0
Yorum: #3
Cvp: YENİLERDEN ÇALIŞMALAR...
Farklı zaman aralıkları kullanarak teknik analiz ile borsada işlem kararı vermek.
Birçok trader işlem yapmak için tek bir zaman aralığı seçer ve neredeyse bu zaman aralığını hiç bırakmaz, veya daha fazla işlem yapabilme fırsatı bulabilmek için bir alt zaman diliminde işlem yapmaya çalışırlar. Bu durumda hiç girmemeleri gereken bir alana girip avlanmaya çalışan acemi ve dikkatsiz avcılar gibi olurlar. Oysa profesyonel traderlar’ın borsada işlem yapma yaklaşımları sadece ve sadece yukarıdan aşağıya analizdir.

Borsalarda işlem yapan traderların en büyük hatası işlem yaptıkları en düşük zaman aralığında grafiklere bakmaya başlayıp üst zaman dilimlerine doğru ilerlemeleridir.

Bu durumda trader küçük zaman dilimlerinde fikir oluşturur ve bu fikrini destekleyecek sebepleri üst dilimlerde arar. Bu bakış açısı sabit fikrini teyid etmeye çalışan bir yapıya bürünür. Sabit fikirli olmamak için uzun zaman dilimlerinden grafiklere bakmaya başlayın.

kısadan uzuna grafik
Analize işlem yaptığınız zaman aralığındaki grafiklere bakarak başlamak tek boyutlu ve dar bir bakış açısı yaratır, çoklu zaman aralıklı analiz yapmanızı engeller. Bu durumdaki trader tek bir piyasa yönüne adapte olurken, üst zaman dilimlerine sadece kendini doğrulamak için bakıyor durumuna düşer.Yukarıdan-aşağıya analiz ise çok daha objektif, yansız bakış sağlar, çünkü geniş açıdan bakmaya başlar, aşağıya doğru inersiniz.

uzundan kısaya grafik

İpucu !: Çok zamanlı analiz yapmak özellikle pozisyon taşırken çok zor olabilir. Pozisyon taşırken yapılacak analizler objektif olmaktan çok yanlı ve kendini doğrulamaya yönelik sonuçlar üretebilir. Bu nedenle özellikle zararlı pozisyonlarda analizlerinizi nasıl yaptığınıza dikkat edin ve büyük resme bakarak kendinizi doğrulamaya çalışmayın.Çoklu zaman Analizi açık fikirli olmanızı sağlar

Tüm işlemlerinizde 1 saatlik grafikle üzerinden analiz yapıyorsanız, günlük grafiklerin çok anlamı olmayacaktır. Ancak sürekli aynı zaman aralığındaki grafiklere bakmak piyasa hakkında dar bir bakış açısına sahip olmanızı ve doğru işlem pozisyonları oluşturamama sonucunu üretecektir.

Teknik Analizde Farklı Zaman Dilimleri
Teknik Analizde Uzun Vadeden Kısa Vadeye Doğru Bakmak


Tüm traderlar, kendi işlem zaman aralıkları ne olursa olsun, güne yüksek zaman aralıklı grafiklerle (haftalık-günlük) başlamalıdır. Bu sayede perspektiflerini doğru oturtabilirler. Bakmak yeterli olmayacaktır, gün içinde bu bakış açınız dağılabilir, görüşünüz dar açıda kalabilir. Bunu önlemek için,

Grafikler üzerine not alın
Uzun vadeli trend çizgilerini çizin ve bunları alt zaman aralıklarında bakarken gözden kaçırmayın
Günlük grafiklerde biraz daha zaman harcayarak, 1 saatlik veya 4 saatlik grafikler üzerinden işlem yapıyor olsanız bile, önceki günlerin tepe ve dip noktalarını, önemli direnç ve destek çizgilerini grafiklerde tutun
İpucu !: Uzun zaman aralıklı grafiklere bakarken uzun ve kısa yönlü işlemleri beraber düşünün. Bu sizin açık fikirli olmanızı sağlar, tek boyutlu bakış açısından kurtarır. Sadece kısa yönü düşünen bir trader uzun pozisyon sinyallerini kaçırır ve dönüşlerde alması gereken pozisyonu alamaz. Diğer bir ipucu ise işlem platformu ile grafik ekranını ayırın, pozisyonunuzu sürekli izlemek geçici pozisyon körlüğü ve yanlı bakış açısı yaratabilir.
03.12.2015 01:29
Tüm Mesajlarına Bak Alıntı ile Cevapla
mavan Çevrimiçi
Üye
*

Yorum Sayısı: 156
Üyelik Tarihi: 13.07.2015
Rep Puanı: 0
Yorum: #4
Cvp: YENİLERDEN ÇALIŞMALAR...
6 Şirkete Borsa kotundan çıkarılma uyarısı

Borsa İstanbul yönetimi 6 şirketi dün itibariyla uyararak gerekli koşulları yerine getirmediği takdirde Atlantis Yatırım Holding, Feniş Alüminyum, Genpower Holding, Gimsan Gediz İplik ve Mensucat, Mert Gıda Giyim Sanayi ve Transtürk Holding’i 30-11-2016 itibariyla Kotasyon Yönergesinin 23 üncü maddesinin birinci fıkrasının © bendine göre borsa kotundan çıkarılacağını duyurdu.
06.12.2015 02:15
Tüm Mesajlarına Bak Alıntı ile Cevapla
mavan Çevrimiçi
Üye
*

Yorum Sayısı: 156
Üyelik Tarihi: 13.07.2015
Rep Puanı: 0
Yorum: #5
Cvp: YENİLERDEN ÇALIŞMALAR...
7 Şirket Borsa’dan çıkartıldı.

Borsa İstanbul, Latek Lojistik, Ericom Telekomünikasyon, Mango Gıda, Favori Dinlenme Yerleri, Ar Tarım Organik Gıda, CLK Holding ve Hitit Holding’in 30/11/2015 tarihinde sürekli olarak işlem görmekten men edilmesine karar verdi.

Borsa İstanbul’dan yapılan açıklamaya göre, ilk 6 Şirket işlem sırası, 30/11/2016 tarihine kadar ücretlerini ödemesi ve tüm finansal raporlarını yayımlaması halinde Borsa Yönetim Kurulu kararı ile Yakın İzleme Pazarında, Hitit Holding ise elişen İşletmeler Pazarında işleme açılabilecek.
06.12.2015 02:18
Tüm Mesajlarına Bak Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi